Ez történt az összeesküvőkkel Julius Caesar meggyilkolása után
Julius Caesar Kr. e. 44-ben történt meggyilkolását követően a római összeesküvők között politikai ellentétek sora bontakozott ki. Marcus Iunius Brutus, akit a zsarnokellenes érzelmek és az Octavianust favorizáló Caesar miatti neheztelés vezérelt, Kr. e. 42-ben szövetségesével, Cassiusszal együtt vereséget szenvedett Philippinél.
A kevésbé ismert összeesküvő Decimus Iunius Brutus Albinus kulcsszerepet játszott Caesar manipulálásában, sőt, még arra is rábírta, hogy a végzetes napon figyelmen kívül hagyja a figyelmeztetéseket, derül ki az Ancient Origins beszámolójából. Az első csapást Servilius Casca mérte Caesarra, és testvérével, Gaiusszal a philippi csata után szörnyű sorsra jutott. Trebonius, akit Marcus Antonius elfogásával bíztak meg, brutális véget ért, ugyanis a következő évben Szmirnában meggyilkolta őt Szíria helytartója, Publius Cornelius Dolabella.
Lucius Cornelius Cinna, Caesar sógora megúszta a tömeg haragját, amikor a feldühödött tömeg tévedésből a költő Caius Helvius Cinnával végeztek. Cassius Parmenenis, a drámaíróból lett összeesküvő kivégzéssel nézett szembe, miután szövetkezett Sextus Pompeiusszal. Az actiumi vereség után Athénba menekült, ahol rájöttek, hogy ő Caesar utolsó élő gyilkosa, és Octavianus parancsára Lucius Varus megölte.
Caesar után sem volt felhőtlen az élet
Tillius Cimbertől megtagadták a kegyelmet, majd csatlakozott az összeesküvéshez, és elsőként fogta le Caesart az ominózus napon, az ő sorsa azonban tisztázatlan maradt. Servius Galba konfliktusai Caesarral az elfogásához vezettek, ráadásul Caesarnak állítólag viszonya is volt Galba feleségével, így elkerülhetetlen volt az összeesküvőkhöz való csatlakozása. A kiválasztásukban közreműködő Pacuvius Labeo a római szokásokhoz ragaszkodva szolgájának segítségével vetett véget életének.
A Caesar által száműzött Quintus Ligarius élete sajnos tisztázatlan marad. Lucius Minucius Basilus véletlenül megsebesített egy összeesküvőt, és rabszolgái keze által szenvedett szörnyű véget. Pontius Aquilát, aki szembeszállt Caesarral és később Antonius szolgálatába állt csatában érte a halál. Az összeesküvők sorsa a vereségtől az öngyilkosságig vagy a kivégzésig az ókori Róma politikai felfordulásait mutatják be, amely a hosszú évek alatt a Római Birodalom bukásához vezetett.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
A Csillagok háborúja filmekben lehet a megoldás a gyors űrutazásra
Mit árul el személyiségünkről az autónk színe?
Ez történne, ha a Föld összes vulkánja egyszerre törne ki
Egy magyar borvidék lett Európa második legjobbja
A pap, aki 130 évvel Einstein előtt megjósolta a fekete lyukak létezését
Meglepő illat fogadhatta az egyiptomi múmiákat feltáró régészeket